2012. július 12. | Hír
Kerékpárral és vonattal az Őrségbe és a Fertő tóhoz
Az elmúlt napoktól, az utasok igényeinek megfelelve, a Budapest–Győr–Zalaegerszeg vonalon is nagy befogadóképességű kerékpárszállító kocsit közlekedtet a MÁV-START. A főváros felől a Fertő tóhoz vonattal utazók számára is kiszámíthatóságot jelent a szolgáltatásfejlesztés. Vasúton évente több mint háromszázezren utaznak együtt a kerékpárjukkal.
Újabb vasútvonalon biztosítja a kényelmes és kiszámítható kerékpárszállítást a MÁV-START az elmúlt napoktól annak köszönhetően, hogy Budapest, Győr és Zalaegerszeg között is közlekedik nagy befogadóképességű, 30 férőhelyes kerékpárszállító kocsi. A szolgáltatásfejlesztést az indokolta, hogy egyre többen kirándulnak biciklivel és vonattal az Őrségbe, amely kiváló terep a lankásabb dombokat kedvelő kerékpárosoknak. Festői környezetben, számos látnivaló (pl. pityerszeri skanzen Szalafőn) várja a tekerni vágyókat. A hosszabb távra kerekezők és a hegyeket kedvelő bringások pedig átmehetnek akár Szlovéniába is.
Nemcsak az Őrségbe, hanem a Fertő tóhoz készülődőknek is örömteli hír az akár 30 bicikli elszállítására alkalmas jármű a Budapest–Győr vonalon, mert Győrben átszállva, Sopron felé a GYSEV tovább biztosítja a kerékpárok szállítását. A Fertő tó kiváló úti cél a vízparti üdülésre és a kirándulni vágyóknak, a környéket érdemes kerékpárral bebarangolni és megcsodálni az egyedülálló növény- és állatvilágot. Ehhez kedvezményes, kerékpáros túrajegyet vezetett be a vasúttársaság, amellyel az ország bármely területéről elindulva, a megtett távolságtól függetlenül, 400 forintért lehet a bicikliket szállítani a tóhoz és a tó körül.
A MÁV-START kiemelt céljai között szerepel, hogy az elkövetkező években minden vonatán biztosítani tudja a kerékpárok szállítását, hiszen évente több mint háromszázezren utaznak biciklivel a vonatokon, és ez a szám évről évre nő.
A kerékpáros szolgáltatásokkal kapcsolatos aktuális információk a MÁV-START honlapján a www.mav-start.hu/kerekpar oldalon találhatók.
MÁV-START Zrt.
Hír
Június 25-én indulhat meg a közlekedés Komárom és Almásfüzitő valamint Komárom és Esztergom között
Hír
Nyári kampány a vasútátjárós balesetek megelőzéséért
A MÁV Zrt. egyike a legbiztonságosabban működő vasúttársaságoknak Európában.
Hír
A MÁV-START meleg étellel segíti az árvízvédelemben dolgozókat
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság a holnapi napon a főváros dunai szakaszán védekezők között fogja az ételt szétosztani.
Hír
Ingyen utazhatnak Budapest közigazgatási határán belül a START Klub kártyával rendelkező elővárosi utasok
A MÁV-START tovább bővíti a saját, kedvezményes kártyájának, a START Klub 50% kártyának és a társkártyának a szolgáltatásait.
Hír
A Duna áradása miatt korlátozások vannak a Budapest- Hegyeshalom közötti vasúti közlekedésben
Almásfüzitő és Komárom között le kellett zárni a Dunához közelebbi vágányt
Hír
Személyes ügyfélszolgálat a győri vasútállomáson
A MÁV-START Zrt. az utazóközönség hatékonyabb kiszolgálása érdekében több vidéki és fővárosi pályaudvaron működtet személyes ügyfélszolgálati irodát.
Sajtószoba
Csak nemdohányzóként közlekedhetnek az ún. RIC jeles kocsik
Szeptember 30-tól lép érvénybe az UIC új szabálya.

